Arvutustehika ja üldised OSTU/MÜÜGI reeglid

Paluks kõigil kasutajatel enne ärifoorumi aktiivset kasutamist reeglitega tutvuda !
Suletud
Kasutaja avatar
ITmees
Postitusi: 48
Liitunud: 03 Aug 2012, 16:57
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Arvutustehika ja üldised OSTU/MÜÜGI reeglid

Postitus Postitas ITmees » 17 Sept 2012, 21:06

1. Müügikuulutus tuleb vormistada korrektselt, võimalikult palju andmeid toote kohta kirja pannes ja õigekirja reegleid järgides !

Näitena, mis andmed peaksid olema arvuti müügikuulutuses minimaalselt (välja kirjutatuna, mitte lingina):

Sülearvuti nimi:
Protsessor:
Mälu:
Kõvaketas:
Videokaart:
DVD seade:
Op. süsteem:
Garantii:

NB! Peaksite leidma niipalju aega, et andmeid välja kirjutada, kuna see kõik aitab kaasa kiirele ostja leidmisele ja müügile!

2. Müügikuulutuse juurde kindlasti pilt, ilma pildita kuulutused ei ole atraktiivsed ja lisaks tekitavad segadust sest ka sama seeria tooteid on uuema/vanema "kerega." Kui ei ole pildistamisvahendit käepärast, siis võta kasvõi internetist ära tuntav pilt google.ee otsinguga !

3. Minimaalne või siis fikseeritud müügihind peab olema kindlasti määratud. Võib teha mööndusi varuosade müümisel, kus hinnad jäävad niikuinii alla 10 euroraha. Ei saa nii olla, et paku hind ja saab vastuseks: "Idioot oled vää? Sellise hinnaga ma küll ei müü." Mõelge nüüd, igal asjal on niikuinii oma minimaalne hind, alla mille te seda asja kindlasti ära ei anna, miks mitte seda aja ja närvikulu kokkuhoiu mõttes kohe kirja panna?

4. Iga müügikuulutuse juurde reaalne toimiv telefoni number, kust saab võimalike probleemide korral Müüjat alati kätte. Kui ei taha oma numbrit avalikustada, siis ära müü siin üldse- siia ei ole vaja anonüümseid ********* !
Pange ennast nüüd ostja olukorda- müüja on suht harv foorumi külastaja, lepite tehigu kokku, vahetate kauba/raha ja kaubaga tekivad mistahes probleemid. Mida te siis peale hakkate kui Teil ei ole Müüja numbrit? Lisaks tunneb kogenud ostja telefoni teel suheldes kohe ära (emotsioonidest/reakstioonidest) kui kaubaga on midagi valesti vms.

5. Telefoni number siiski jätta esmaseks suhtluseks, enda tagala kindlustamiseks küsige alati Müüja e- maili aadress ja kauba vahetamise/ülekandega seotud andmed vahetage alati kirjalikult e- maili teel.

6. GOOGLE.EE ehk siis enne ettemaksu/kauba ettesaatmist vms. riskantset tegevust googeldage teise osapoole nime, telefoni numbrit, e- maili jms. enne lõpliku tehingu tegemist.

7. Ostukuulutustes panen südamele, et ärge saatke kergekäeliselt kaupa ette, laske kasvõi postikulu saata teisel osapoolel enne kauba teele panemist ette, siis kindlustate jällegi enda tagalat- pangaülekandest jääb jälg maha.

8. Kõikidest petukahtlustega kuulutustest/kasutajatest paluks anda mulle PS- iga teada.

Edukaid ost-müüke !
Suletud

Mine “Ärifoorumi reeglid !!!”