(Sisuturundus) Kuidas sorteerida ja salvestada reisifotosid?

Suletud
Kasutaja avatar
KULDKALUR
Postitusi: 17
Liitunud: 11 Aug 2017, 06:53

(Sisuturundus) Kuidas sorteerida ja salvestada reisifotosid?

Postitus Postitas KULDKALUR » 01 Mär 2018, 20:21

Pilt
Mida rohkem meeldib sulle pildistada kauneid kohti, seda enam on vaja mõelda, kuidas oma pilte säilitada ja sorteerida. Telefoni või fotoaparaati ei pruugi mahtuda kõik reisidel jäädvustatud fotod ja aeg-ajalt tuleb väärt mälestustega piltide säilitamiseks need salvestada mõnele muule andmekandjale.

Tänapäeval on fotode sorteerimiseks ja salvestamiseks palju erinevaid mugavaid võimalusi. Anname ideid, kuidas paljude fotodega toimetada - nii reisil, kui ka peale koju tagasi jõudmist.
 
Alusta sorteerimisest
Kõigepealt tasub vaadata oma fotod uuesti üle ja sorteerida välja ebaõnnestunud ja korduvad fotod. Ikka juhtub, et pildistad mitu kaadrit ja välja kukub ainult üks hea foto. Säästa oma andmekandjale vaba mäluruumi ja vabane ebavajalikest fotodest. Kustuta korduvad pildid, vali välja neist kõige parem! 

Fotode sorteerimine võtab aega ja kiirustades ei tasu seda protsessi ette võtta. Rahulikult sorteerides, kohv või lemmikjook kõrval, meenuvad taas ka mitmed reisil veedetud toredad hetked.

Süsteemi tegemine lihtsustab
Kui soovid leida kiiresti pilte üles, siis aitab sind nende katalogiseerimine. Näiteks sorteeri pildid riigi või linna asukoha järgi, mida külastasid.

Loo kaustad ja pane neile nimed asukoha järgi, kus pildid on tehtud. Samamoodi võid toimida ka vaatamisväärsuste ja näiteks erinevate pildistatavate teemadega. Sa ei taha ju kulutada igakordselt 30 minutit piltide otsimisele, mida soovid sõpradele või perele näidata.
Lihtne kaustade loomine ja piltide kopeerimine sinna aitab sul palju paremini oma reisifotodel järge pidada.

Kui külastad ühte kohta mitmeid kordi, tee iga korra jaoks samuti eraldi kaust. Miks? Usu mind, mälu võib meid tihti alt vedada. Kui reisid mööda maailma ringi ja käid korduvalt ühes linnas või riigis, siis on huvitav ka endal jälgida, mida põnevat pildistamiseks erinevatel visiitidel leidsid. Nii sorteeritud kaustade kasutamine piltide jaoks aitab vajadusel kiiremini pilte üles leida.

Andmekandjad kui asjalikud abimehed
Nüüd oled oma reisifotod ilusti välja sorteerinud ja loonud ka failid nende katalogiseerimiseks. Et oma mälestusi turvaliselt hoida, siis kopeeri nad pigem välisele andmekandjale. Selleks on mitmeid häid ja mugavaid võimalusi. 

Reisil olles on hea, kui sul on kaasas väline kõvaketas või vähemalt USB mälupulk. Sellisel juhul kopeeri oma reisifotod andmekandjale ja säästa nutitelefoni või sülearvuti mälumahtu. Mälupulk ei võta palju ruumi ja piisava mälumahuga USB mälupulgale mahutad mitme reisi jagu fotosid.

Aga mis siis, kui mälupulk peaks kaotsi minema? Ka selle eest oled sa kaitstud, sest sinu piltide turvaliseks säilitamiseks on parimaks võimaluseks mõne pilveteenuse kasutamine. Niisuguseid teenusepakkujaid on mitmeid (Google Drive, Dropbox jt) ja salvestusruumi pakutakse alates 5 GB – 25 GB. Teenusepakkujate tingimused võivad varieeruda.

Enne kui alustad välismaal olles oma fotode pilve ülelaadimist tasub teada, et see võib nõuda suures mahus mobiilandmesidet. Selleks, et telefoniarve reisilt tagasi jõudes kõiki reisiemotsioone minema ei pühiks,  on võimalusel vaja üles laadida fotosid ainult WIFI-võrgus või püsiühenduse taga, mitte mobiilandmeside kaudu.

Hoides väärtuslikest piltidest kahte koopiat - pilveteenuses ja välisel andmekandjal, on sinu fotod kaitstud nii andmekandja kaotamise kui ka parooli kaotamise eest. Need mugavad võimalused hoiavad sinu fotosid turvaliselt. 

Reisifotode sorteerimiseks varu aega ja kannatust. Sorteeri ja salvesta oma reisifotosid hoolikalt, sest korra kustutatud kaunis hetk enam ei kordu!

Autor: Kaup24
Suletud

Mine “Artiklid”